Kako smo nastali

Udruga Ludruga službeno je osnovana 23.08.2012. Prije toga je postojala kao ideja male grupe ljudi velikih snova.

U rujnu 2012. Organizirali smo Koji Ludi tjedan! – tjedan edukacije o psihoraznolikosti, gdje smo smo ugostili međunarodnog stručnjaka i aktivista Willa Halla.

Želja nam je bila pokrenuti osnaživanje ljudi  u zajednici stvaranjem mreža uzajamne podrške.

Slijedom toga smo započeli održavati grupe podrške, koje se od rujna kontinuirano provede sve do danas. Upravo iskustva s grupa podrške daju smjernice za rad cijele Udruge.

margaret_mead

S proslavom prvog rođendana smo i službeno poklonili dodatak imenu – 100% Ljudi.

Time smo simbolično označili kako smo udruga svih nas koji smo zainteresirani za psihičko zdravlje u zajednici – Jednakih, s dijagnozama i bez njih.

Radimo na psihičkom zdravlju u zajednici, razbijamo tabue, stigme, osvještavamo javnosti o postojanju drugačijih načina i sustava koji se puno efikasnije nose s problemom postizanja psihičkog zdravlja. Cilj nam je „terapija po mjeri čovjeka“.

Ovim putem želimo podcrtati trud, rad i ideje naših bivših članova Anastazije, Eme, Ivane, Josipa, Lucije, Maje i Morane koji su uvelike doprinijeli osnivanju i razvoju Ludruge.