Što je Ludruga

Što je Ludruga

Ludruga je udruga koja se bavi psihičkim zdravljem u zajednici. Otvaramo dijalog o psihičkoj raznolikosti. Okupljamo osobe s tegobnim, intenzivnim i/ili neuobičajenim proživljavanjima i stanjima svijesti (“duševne bolesti”).

U radu Ludruge sudjeluju osobe s iskustvima psihijatrijskog liječenja, njihovi suputnici i saveznici (članovi obitelji, partneri, prijatelji….), te stručnjaci (psihoterapeuti, zdravstveni djelatnici, socijalni radnici, pravnici, aktivisti organizacija civilnog društva s iskustvom rada na području zaštite ljudskih prava).

Dobrodošli među jednake!

  • Stručnjaci po iskustvu (ljudi s neuobičajenim, teškim i/ili intenzivnim stanjima i proživljanjima, sa ili bez psihijatrijskih dijagnoza...)
  • Suputnici i saveznici (prijatelji, rodbina, zainteresirana podrška...)
  • Stručnjaci po profesiji (aktivisti iz područja ljudskih prava i zaštite psihičkog zdravlja, psihoterapeuti, psihijatri, socijalni radnici, medicinsko osoblje, radni terapeuti...)
  • Znatiželjni, začuđeni, zaluđeni, zastrašeni, zabrijali, zaljubljeni...