Kalendar događanja-projekcija filma i tribina: gost Daniel Mackler

Kalendar događanja-projekcija filma i tribina: gost Daniel Mackler

Najavljujemo jedinstveni program predavanja, u sklopu projekta psihičko zdravlje u zajednici – terapija po mjeri čovjeka. Gost predavač je Daniel Mackler, MA socialwork, psychotherapist, filmmaker and writter, međunarodni stručnjak u području inovativnih pristupa vezanih uz psihičko zdravlje, psihoterapeut s dugogodišnjim iskustvom provođenja individualne psihoterapije, autor 4 filma koje prikazujemo u sklopu programa.

O sebi kaže:

"Ja sam Daniel Mackler, filmaš, pisac i glazbenik iz New Yorka. Teme o kojima pišem bave se uzrocima, posljedicama i značajnom važnošću traumi proživljenih u djetinjstvu. Također sam deset godina radio kao psihoterapeut u New Yorku. Posao psihoterapeuta je neusporedivo iskustvo – i velika povlastica. Neizmjerno sam zahvalan što sam mogao svjedočiti najdubljim dilemama svojih klijenata, vidjeti njihovo „pravo ja“ – i pružiti im pomoć kako najbolje znam i umijem."

KALENDAR DOGAĐANJA:

Nedjelja, 19. 10. 2014. Split, u prostorijama udruge Most, Gundulićeva 22, 18:00-21:00
Uvodno predavanje, projekcija filma i tribina:" Psihofarmaci: iskustva i dileme"
Osiguran je prijevod s engleskog jezika.
Primjer dobre prakse.
Prikazivanje dokumentarnog filma ''Psihofarmaci: iskustva i dileme'' redatelja Daniela Macklera.
Film nudi rijedak uvid u proces skidanja sa psihofarmaka kroz perspektivu onih koji su ga prošli. Iako ovaj dokumentarni film ne nudi medicinske savjete, namjena mu je ponuditi nešto još važnije: nadu...
Uvodno predavanje i tribinu nakon filma vodi Daniel Mackler, autor filma.
Ponedjeljak, 20. 10. 2014, Zadar, STUDENTSKI KLUB ''BOŽO LEROTIĆ'' (BIVŠI DHM), Mihovila Pavlinovića bb, 17:00-20:00
Uvodno predavanje, projekcija filma i tribina: Otvoreni dijalog
Osiguran je prijevod s engleskog jezika.
Primjer dobre prakse.
Prikazivanje dokumentarnog filma „Otvoreni dijalog“ redatelja Daniela Macklera.
Film o terapeutskom pristupu "Otvoreni dijalog" s dalekog sjevera Finske - programu koji trenutno dobiva najbolje rezultate na svijetu kod prvih psihotičnih epizoda - otprilike 85% potpunog oporavka, velikom većinom bez antipsihotika. ( 2011. SAD- Finska , '74. min)
Uvodno predavanje i tribinu nakon filma vodi Daniel Mackler autor filma.
Petak, 24. 10. 2014, Zagreb, Centar za kulturu Trešnjevka, Park stara Trešnjevka 1, 18:00 -21:00
Uvodno predavanje prilagođeno za potrebe struke, projekcija filma i tribina: Otvoreni dijalog
Osiguran je prijevod s engleskog jezika.
Primjer dobre prakse.
Prikazivanje dokumentarnog filma „Otvoreni dijalog“ redatelja Daniela Macklera.
Film o terapeutskom pristupu "Otvoreni dijalog" s dalekog sjevera Finske - programu koji trenutno dobiva najbolje rezultate na svijetu kod prvih psihotičnih epizoda - otprilike 85% potpunog oporavka, velikom većinom bez antipsihotika. ( 2011. SAD- Finska , '74. min)
Uvodno predavanje i tribinu nakon filma vodi Daniel Mackler autor filma.
Utorak, 28. 10. 2014, Rijeka, Gradska vijećnica grada Rijeke, Korzo 15, 17:00 -20 :00
Uvodno predavanje, projekcija filma."Uzmi ova slomljena krila" i tribina: Važnost terapije razgovorom.
Osiguran je prijevod s engleskog jezika.
Primjer dobre prakse.
Prikazivanje dokumentarnog filma „Uzmi ova slomljena krila“ redatelja Daniela Macklera.
Film se fokusira na živote dvije žene koje su se oporavile od teške shizofrenije.
Uzrok shizofrenije se traži u traumama iz djetinjstva, a prikazane su i pojedinosti njihove uspješne psihoterapije s nadarenim kliničarima.
Uvodno predavanje i tribinu nakon filma vodi Daniel Mackler, autor filma.
Utorak, 04. 11. 2014, Čakovec, Dr. Ivana Novaka 38, 18:00 -21 :00
Uvodno predavanje, projekcija filma ''Uzmi ova slomljena krila" i tribina: Važnost terapije razgovorom.
Osiguran je prijevod s engleskog jezika.
Primjer dobre prakse.
Prikazivanje dokumentarnog filma „Uzmi ova slomljena krila“ redatelja Daniela Macklera. Film se fokusira na živote dvije žene koje su se oporavile od teške shizofrenije. Uzrok shizofrenije se traži u traumama iz djetinjstva, a prikazane su i pojedinosti njihove uspješne psihoterapije s nadarenim kliničarima.
Uvodno predavanje i tribinu nakon filma vodi Daniel Mackler, autor filma.
Subota, 08. 11. 2014,  Osijek, dvorana gradske četvrti Gornji grad, Trg Lava Mirskoga 1, 18:00-21:00
Uvodno predavanje, projekcija filma "Uzmi ova slomljena krila i tribina": Važnost terapije razgovorom.
Osiguran je prijevod s engleskog jezika.
Primjer dobre prakse.
Prikazivanje dokumentarnog filma „Uzmi ova slomljena krila“ redatelja Daniela Macklera. Film se fokusira na živote dvije žene koje su se oporavile od teške shizofrenije. Uzrok shizofrenije se traži u traumama iz djetinjstva, a prikazane su i pojedinosti njihove uspješne psihoterapije s nadarenim kliničarima.
Uvodno predavanje i tribinu nakon filma vodi Daniel Mackler autor filma.
Petak, 14.11.2014., Zagreb, Centar za kulturu Trešnjevka, Park Stara Trešnjevka 1, 18:00-21:00
Uvodno predavanje, projekcija filma "Iscjeljujući domovi" i tribina: Psihijatrija u zajednici.
Dobrodošli su:
Stručnjaci u području psihičkog zdravlja, osobe koje imaju poteškoća u psihičkim funkcijama (sa ili bez dijagnoze), članovi obitelji i prijatelji dijagnosticiranih osoba, socijalni radnici, djelatnici i volonteri organizacija koje pružaju razne oblike podrške na polju psihičkog zdravlja, aktivisti za ljudska prava, osobe koje zanimaju rubna psihička iskustva izmijenjenih i ekstremnih stanja svijesti kao aspekt osobnog rasta i razvoja, te svi ostali zainteresirani.
Program je dostupan svima, no zbog organizacije prostornih kapaciteta molimo prijavu na:
[email protected] ili 097 77 35 836
Organizator: Ludruga- 100% Ljudi