Liječnica koja čuje glasove

Liječnica koja čuje glasove

U sklopu projekta „Psihičko zdravlje u zajednici – terapija po mjeri čovjeka“ pozivamo Vas na projekciju filma "Liječnica koja čuje glasove", autora Leo Regana iz Velika Britanije.

Ovo je istinita priča o Ruth, mladoj liječnici koja je počela čuti muški glas koji joj govori da se ubije. Suspendirana s posla, obraća se kliničkom psihologu, dr. sc. Rufusu Mayu, poznatom po svojem nekonvencionalnim pristupu liječenju ljudi s teškim psihičkim problemima. Dokumentarac prati Ruthino neortodoksno putovanje dok se pokušava boriti s glasom koji čuje i vratiti natrag na posao.

I samom Rufusu dijagnosticirana je akutna shizofrenija kad je imao 18 godina, ali on ne vjeruje da takva bolest postoji.

Lista gradova u kojima se održava projekcija i preuzimanje promotivnog letka: