Dramska radionica IZLAZ (23-28.04.2015)

Dramska radionica IZLAZ (23-28.04.2015)

Projekt: PLAVE PRIČE, Zagreb, 23. – 28. travnja 2015.

Poštovane/i,
Udruga Ludruga u suradnji s Umjetničkom organizacijom ERGstatus iz Beograda i Centrom za kulturu Trešnjevka organizira program pod nazivom „Izlaz“, kao dio regionalnog projekta „Plave priče“, u koji su uključeni i članovi Udruge Fenix iz Tuzle i Udruženja Duša iz Beograda.

Poziv za sudjelovanje u radionici

Radionica u Zagrebu odvija se u razdoblju od 23. do 28. travnja 2015. godine. Pored radionice koju vodi dramski umjetnik Nedim Malkočević iz Tuzle , dio ovog programa su i prezentacije, okrugli stol i dijalog s publikom.

Radionica „Izlaz“ temelji se na iskustvima dramskog teatra. Čovjek je društveno biće, i onda kada se osjeća da ne pripada većini društva ima potrebu da pronađe istomišljenike i udruži se s njima kako bi zaštitio svoja prava. No pitanje je je li to baš uvijek svjesno; - Kada mi to postajemo pripadnici neke skupine; - Jesmo li uvijek svjesni što ta grupa očekuje od nas i želimo li prihvatiti ta pravila? Problem nastaje onda kada drugi počinju nas svrstavati u određenu skupinu i kada nam određuju pravila. Pa gdje je tu IZLAZ? Ova i slična pitanja, pomoći će nam da svoja iskustva podijelimo s ostalima u grupi, da ih istražimo i u suvremenoj dramskoj formi predstavimo publici!

Radionica će biti organizirana u Dvorani Chilloutka, Ilica 15. Aktivnosti na radionici traju dnevno u prosjeku 4 sata (s jednom do dvije pauze, uz osvježenje). Završna prezentacija u formi kazališne predstave održat će se 27.04.2015. u kazališnoj dvorani Centra za kulturu Trešnjevka, Park stara Trešnjevka 1 s početkom u 19,00 sati.

Program i trajanje aktivnosti:
-četvrtak 23. 04. - od 16h prezentacije, okrugli stol i diskusija do 20h
-petak 24. 04. - radionica - od 10,00 do 14,00
-subota 25. 04. - radionica - od 10,00 do 14,00
-nedjelja 26. 04. - radionica - od 10,00 do 14,00
-ponedeljak 27. 04. - radionica od 16h, a prezentacija u formi predstave i razgovor s
publikom od 19 do 21h
-utorak 28. 04. – okrugli stol i evaluacija od 11,00

Kako je broj sudionika ograničen, važno je da se zainteresirani prijave na vrijeme.
U privitku ove obavijesti nalazi se upitnik kojeg popunjenog treba poslati na našu e-mail adresu: [email protected]

Rok za prijavu je 15. travnja 2015. do 14,00 sati

Voditelj radionice „Izlaz“

Nedim Malkočević

Nedim Malkočević diplomirao je kao glumac na Akademiji dramskih umjetnosti u Tuzli.
Pored svog stalnog angažmana u Narodnom pozorištu Tuzla radi i na medijskom televizijskom servisu Tuzlanskog kantona.

Ostvario je više zapaženih uloga u kazalištu, ali i na filmu ("Zone of separation" u režiji kanadskog redatelja Maria Acopardia).

Nedim je vodio dramske studije za djecu i režirao nekoliko dječjih predstava. Bio je sudionik mnogih radionica iz područja glume, režije, kao i glume, psihologije i pedagogije.

Za ulogu Helvera u predstavi "Helverova noć" dobio je nagradu za najboljeg glumca na međunarodnom festivalu u Kikindi 2011. godine kao i posebnu nagradu festivala "Teatar na pravom putu" u organizaciji Šabačkog kazališta 2014.